Orechy

Orechy

Zdravé orechy

Máte radi arašidy, kešu, pekanové, makadamové, para či vlašské orechy? V našej ponuke ich nájdete balené aj v rôznych mixoch, ktoré si určite zamilujete. Orechy sú nielen zdravou, ale najmä chutnou maškrtou, ktorú si môžete dopriať každý deň. Surové sú vhodné na chrumkanie, mleté orechy sú perfektným oživením raňajok.

Chcem vedieť viac

Výrobcovia:
Mixit   |   Infinuty   |   LifeLike   |   Orieshock   |   HealthyCo   |   Natural Jihlava

 

Orechy sú v súčasnej dobe veľmi populárnou súčasťou jedálnička. Okrem toho, že sú chrumkavé a chutné, sú aj veľmi zdravé. Obsahujú totiž zdravé tuky, vlákninu, bielkoviny, vitamíny a minerály. Oriešky sú skvelým zdrojom omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ktoré napomáhajú udržiavať zdravie nášho srdca či mozgu. Antioxidanty v orechoch chránia bunky ľudského tela pred poškodením, tieto plody však obsahujú aj aminokyselinu arginín, ktorá zlepšuje zdravie ciev.

Spomenúť treba aj najvýznamnejšie zdravotné benefity orechov. Orechy ako zdroj bielkovín (vhodný aj pre vegánov a vegetariánov) napomáha rastu tkanív, prispieva tak k budovaniu svalstva a udržiavaniu sily. Vitamíny a minerály v orechoch zlepšujú zdravie kostí (vápnik a horčík), poskytujú cenné živiny pre organizmus, pomáhajú zlepšiť pamäť či kognitívne funkcie. Konzumácia zdravých tukov v orechoch môže napomôcť znížiť hladinu zlého LDL cholesterolu. V súvislosti s veľmi diskutovanou témou orechy a chudnutie treba podotknúť, že rôzne druhy orechov možno konzumovať aj pri redukčnej diéte, pozor si treba dať na množstvo. Pre vysoký obsah kalórií v orechoch sa odporúča konzumovať 1 hrsť orechov denne.

Čo sa týka samotnej konzumácie orechov, aj tu máte hneď niekoľko možností. Okrem chrumkania ich môžete pridať aj do kaše, smoothie, krekrov a koláčov. Orechy sú bežnou súčasťou omáčok, polievok aj dresingov. Nielen vo vegánskej a vegetariánskej strave sa orechy využívajú pri výrobe neživočíšnych náhrad za kravské mlieko (mandľové či kokosové mlieko). Veľmi obľúbené sú aj orechové maslá a krémy či rôzne druhy olejov z orechov.

Najlepšie ceny s
NUTE PREMIUM
Ponúkame
overené produkty
Expresne rýchle
dodanie tovaru
Pohodlný a
bezpečný nákup