Chia semienka - LifeLike

  Chia semienka - LifeLike 250g

  100 % Chia semienka lúpané - nepražené

  Viac informácií

  3,11 € s DPH
  Balenie - 250g
  Produkt máme na sklade - môžete mať 23.05. - 24.05.2024

  Výrobca: LifeLike

  Najlepšie ceny s
  NUTE PREMIUM
  Ponúkame
  overené produkty
  Expresne rýchle
  dodanie tovaru
  Pohodlný a
  bezpečný nákup
  Popis produktu

  Chia semienka sú superpotravinou - na to ako sú malé, majú ohromné pozitívne účinky. Sú výdatným zdrojom mnohých proteínov, sacahridov, omega-3 nenasýtených mastných kyselín a celého spektra pre naše telo porospešných látok, ako sú vláknina, vápnik a antioxidanty. Štúdia uvádza, že v chia semienkach je až 5× viac vápnika ako v mlieku, ktorý je oveľa lepšie stráviteľný.

  Semienka majú hydrofilné vlastnosti – dokážu vstrebať 10× toľko tekutiny, čo sama váži. Vďaka tomu niekoľkonásobne zväčší svoj objem. Pri konzumácii slúži ako skvelý zdroj vody, čo ocenia predovšetkým športovci. Tento ľahko stráviteľný gél výrazne znižuje hladinu krvného cukru. Preto sú obľúbené aj u diabetikov. Majú pozitívny vplyv na chudnutie - množstvo vlákniny znižuje pocit hladu!

  Ich povzbudzujúci efekt je podobný energetickému nápoju a s tým je potrebné pri konzumácii počítať.

  Odporúčaná denná dávka je 15 g (2-3 čajové lyžičky, najlepšie ráno)

  LifeLike je zdravá strava, ktorá na trhu nemá páru. Myšlienku k vzniku tejto českej značky posilnila nespokojnosť s vtedajšími výrobkami, a tak sa začala lákavá cesta objavovania. Zakladatelia značky vedeli, že nájsť kvalitné a chutné suroviny nebude prechádzka ružovou záhradou. Avšak, ak sa nehodláte len tak zmieriť s nejakým priemerom, nemáte na výber.

  Cesta značky LifeLike viedla dlhými uličkami hľadania, objavovania, varenia, a kombinovania toho najlepšieho, aby mohlo vzniknúť niečo mimoriadne. Vložili do toho celé svoje srdce a už od roku 2019 rozširujú a naďalej zveľaďujú svoj sortiment orechov, olejov, tyčiniek či krémov, ktoré len tak nesplynú s davom.

  Viac informácií o značke LifeLike »

  Predstavenie značky Nute:

  Účelom e-shopu Nute je pomáhať ľuďom dosiahnuť zdravý životný štýl za dostupné ceny. Nute ponúka široký sortiment zdravých potravín od orechových masiel, orechov, sušeného ovocia, musli, snackov až po športovú výživu. Všetky produkty sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín, bez umelých konzervantov a farbív. 

  Podrobnosti
  Výživové údaje na 100g
  Energia 1 970 kJ / 470 kcal
  Tuky 30,3 g
  z toho nasýtené mastné kyseliny 3,3 g
  Sacharidy 17,4 g
  z toho cukry 2,8 g
  Vláknina 34,4 g
  Bielkoviny 16,5 g
  Soľ < 0,1 g

  Značka: LifeLike

  Určite ešte odporúčame dokúpiť