Orechové maslá

Orechové maslá

Najlepšie orechové maslá

Máte chuť na kvalitné orechové maslo v tej najčistejšej podobe? Potom si určite vyberiete z vynikajúcich masiel, ktoré boli vyrobené z najpopulárnejších druhov orechov. V našej ponuke nájdete obľúbené slovenské orechové maslá bez cukru, soli, konzervantov či palmového tuku. Skrátka prvotriednu kvalitu bez kompromisov.

Chcem vedieť viac

Výrobcovia:
Mixit   |   Infinuty   |   Pure Nuts   |   Slowlandia   |   LifeLike   |   Orieshock   |   HealthyCo

 

Slowlandia Mandľové maslow
  • Akcia -5%

Slowlandia Mandľové maslow 250g

Orechové maslá sú obľúbenou prísadou rannej kaše, smoothie či jogurtu. Milujú ich deti aj dospelí. V receptoch sa často používajú ako náhrada klasického masla, vďaka čomu sa perfektne hodia aj do sladkých jedál, domácich sušienok a koláčov. Vyrábajú sa z rôznych druhov orechov (pistácie, arašídy, mandle, lieskovce, kešu, makadamiové orechy, kokos, ... ). Oriešky, z ktorých sa maslo vyrobí, najskôr prejdú procesom triedenia, aby sa do masla nedostali žiadne plesnivé či nekvalitné kúsky. Následne sa sušia, vďaka čomu získajú výraznejšiu chuť a arómu. Výroba orechového masla pokračuje mletím, drvením a miešaním orechov. Výsledkom je jemná a hladká pasta, do ktorej možno pridať ďalšie prísady (soľ, mak, rôzne korenia ako napr. kurkuma a pod.). Veľmi obľúbené sú orechové maslá s čokoládou a sušeným ovocím.

Orieškové maslá a krémy bez cukru sú častou voľbou ľudí, ktorí dbajú na zdravší životný štýl. Ide o výborný a ľahko stráviteľný zdroj energie, ktorý nezaťaží žalúdok pred cvičením. Je však dobré vedieť, že orechové maslá obsahujú veľké množstvo kalórií a preto ich konzumáciu netreba preháňať. Aj napriek tomu môžete orechové maslá v malom množstve konzumovať aj pri chudnutí, pretože vás výborne zasýtia. Vyvarovať by sa im samozrejme mali ľudia s alergiou na konkrétny druh orechov.

Zdravotné benefity konzumácie orechových masiel vyplývajú z faktu, že sú bohaté na vlákninu, bielkoviny a zdravé tuky. Zatiaľ čo vláknina zlepšuje naše trávenie, bielkoviny sú nevyhnutné pri raste aj celkovej regenerácií organizmu. Vysoký obsah mononenasýtených a polynenasýtených tukov napomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi, vďaka čomu pozitívne vplýva na celkové zdravie srdca. Okrem toho sú orieškové maslá aj výborným zdrojom vápnika, ktorý znižuje riziko osteoporózy a je teda potrebný pre naše kosti, no obsahujú aj ďalšie dôležité vitamíny a minerály (zinok, horčík, vit. B a E). Orechové maslá sú vhodné aj pre vegánov, pretože v "čistej" forme neobsahujú žiadne živočíšne produkty. Pri výbere konkrétneho produktu si však treba všímať zloženie a špecialne prísady, ktoré vegáni nekonzumujú.

Najlepšie ceny s
NUTE PREMIUM
Ponúkame
overené produkty
Expresne rýchle
dodanie tovaru
Pohodlný a
bezpečný nákup