100% Kešu Maslo - Infinuty 200g

Zloženie: Pražené mleté kešu (100%).

Hmotnosť: 200g
Krajina pôvodu orechov: Togo / Tanzánia

Alergény: Kešu orechy
Môže obsahovať stopy iných orechov alebo arašidov.

Viac informácií

-6% 8,39 € s DPH
7,89 € s DPH
Balenie - 200g
Produkt máme na sklade - môžete mať 19.04. - 20.04.2024

Výrobca: Infinuty

Najlepšie ceny s
NUTE PREMIUM
Ponúkame
overené produkty
Expresne rýchle
dodanie tovaru
Pohodlný a
bezpečný nákup
Popis produktu

100%-né kešu maslo vyrobené z kvalitných kešu orechov pochádzajúcich z Afriky. Prioritne používame kešu z Toga alebo Tanzánie. A prečo práve tieto krajiny? Áno, vyskúšali sme rôzne druhy kešu orechov, z krajín ako Vietnam, či India. Ale vždy sme sa vrátili k tým africkým. Dôvodom je okrem ich jemnej maslovej chuti aj ich konzistencia po pomletí. Väčšina dostupných kešu nátierok potrebuje pri výrobe doplniť rôznymi inými tukmi, pretože konzistenia býva veľmi tuhá. My sme zistili, že kombináciou kvalitných čerstvých afrických kešu orechov s presnou receptúrou praženia dosiahneme krásnu jemnú konzistenciu aj bez pridania iných prísad. Naše kešu maslo teda môže niesť prívlastok "stopercentné". Práve preto nedáme na africké kešu dopustiť.

Kešu oriešky nakupujeme od dodávateľa v prírodnom surovom stave, teda nepražené a nesolené. Pražíme ich podľa vlastnej receptúry, bez použitia tuku, iba prúdom horúceho vzduchu. Tento proces je pri výrobe orieškového kešu masla veľmi dôležitý. Aj pár sekúnd menej alebo viac dokáže zmeniť konzistenicu a chuť kešu nátierky. Následne je potrebné oriešky nechať úplne vychladnúť, niekoľko hodín, a až potom je možné ich mletie. Ak by sa totiž pomleli skôr, výsledná konzistencia by opäť nebola taká, akú chceme.

Vďaka tomuto zložitému procesu naše kešu maslo neobsahuje žiadne tuky, soľ, cukor, lepok, či konzervanty.

100%-né kešu je vhodné pre vegetariánov aj vegánov. Odporúčame ho skladovať na tmavom a suchom mieste, nie však v chladničke. Trvanlivosť je 12 mesiacov od výroby a po otvorení odporúčame spotrebovať do 60 dní.

Predstavenie značky Infinuty

Čoraz viac odborníkov na výživu zdôrazňuje význam funkčných potravín, ktoré sú nielen chutné, ale majú aj zvláštne prospešné účinky na naše zdravie a spôsob, akým funguje náš organizmus. Jednou z firiem, ktoré tieto potraviny prinášajú na slovenský trh, je značka Infinuty.

Slovenská rodinná firma, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom kvalitných orechov a funkčných potravín. Založená bola v roku 2017 s jednoduchou víziou – priniesť na slovenský trh kvalitné, zdravé a chutné produkty, na ktorých príprave sa podieľajú len prírodné suroviny bez konzervačných látok a umelých farbív.

Viac informácií o značke Infinuty »

Predstavenie značky Nute:

Účelom e-shopu Nute je pomáhať ľuďom dosiahnuť zdravý životný štýl za dostupné ceny. Nute ponúka široký sortiment zdravých potravín od orechových masiel, orechov, sušeného ovocia, musli, snackov až po športovú výživu. Všetky produkty sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín, bez umelých konzervantov a farbív. 

Podrobnosti
Výživové údaje na 100 g
Energia 2 435 kJ / 582 kcal
Tuky 43 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 9 g
z toho mononenasýtené mastné kyseliny 26 g
z toho polynenasýtené mastné kyseliny 8 g
Sacharidy 30 g
z toho cukry 6 g
Vláknina 3 g
Bielkoviny 18 g
Soľ 0 g

Značka: Infinuty

Určite ešte odporúčame dokúpiť