Sušené ovocie

Sušené ovocie

Sušené ovocie nielen pre deti

Ak si radi pochutnáte, potom by ste sa pri výbere klasického či mrazom sušeného ovocia mali zamerať na jeho kvalitu. Voľte zdravé nesírené sušené ovocie bez pridaného cukru a bez konzervantov. Sladké lyofizované ovocie je zároveň aj skvelou desiatou pre deti.

Chcem vedieť viac

Výrobcovia:
Mixit   |   Infinuty   |   Kolatch   |   LifeLike   |   Brix   |   Natural Jihlava

 

Konzumácia rôznych druhov sušeného ovocia vám pomôže zabezpečiť dostatok vitamínov a minerálov. K tým najdôležitejším patria vitamíny B6, C, K a A, draslík, fosfor a horčík. Okrem podpory imunity sú spomínané vitamíny a minerály dôležité aj pre zdravie očí, kostí, pokožky a celý nervový systém. Vláknina v sušenom ovocí napomáha udržiavať zdravé trávenie, obsah antioxidantov zabezpečuje ochranu mozgu pred poškodením. 

Sušené ovocie ako zdroj energie radi využívajú športovci a mnohí aktívni ľudia. Ide o skvelú desiatu do školy či maškrtu do práce. Veľkou výhodou sušeného ovocia je aj fakt, že ho možno skladovať oveľa dlhší čas než čerstvé ovocie. Aj vďaka tomu si sušené jahody, marhule, višne či morušu môžeme vychutnať v akomkoľvek ročnom období. Pridajte si ho do jogurtu, tvarohu, kaše a vychutnajte si zdravé raňajky alebo desiatu. Sušené ovocie sa dá využit aj ako náhrada cukru pri pečení, vyrábajú sa z neho aj zdravé džemy a lekváre.

Vysoký obsah vlákniny pomáha udržiavať pocit sýtosti a zároveň napomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi, preto možno sušené ovocie konzumovať aj pri chudnutí. Sušené ovocie obsahuje v porovnaní s čerstvým ovocím menej vody, má však vyšší obsah cukru a kalórií, preto vám ho odporúčame jesť iba v malom množstve. V kombinácií so zeleninou, bielkovinami a celozrnnými potravinami však určite pomôže aj pri redukcií hmotnosti.

Najlepšie ceny s
NUTE PREMIUM
Ponúkame
overené produkty
Expresne rýchle
dodanie tovaru
Pohodlný a
bezpečný nákup