100% Lyofilizované Jahody - LifeLike

  100% Lyofilizované Jahody - LifeLike 40g

  100% lyofilizované jahody

  Viac informácií

  3,79 € s DPH
  Balenie - 40g
  Produkt máme na sklade - môžete mať 22.07. - 23.07.2024

  Výrobca: LifeLike

  Najlepšie ceny s
  NUTE PREMIUM
  Ponúkame
  overené produkty
  Expresne rýchle
  dodanie tovaru
  Pohodlný a
  bezpečný nákup
  Popis produktu

  100% jahody, ktoré majú zachovanú farbu, tvar i chuť čerstvých jahôd, bez akýchkoľvek pridaných stabilizačných látok alebo dochucovadiel, na lyofilizáciu sú vybrané vždy len tie dozreté čerstvé plody.

  Vedeli ste, že?
  Jahody boli podľa archeológov konzumované už v dobe kamennej.
  Prvé jahody boli prevažne pestované mníchmi v stredoveku.
  Za dnešnú podobu jahôd vďačíme záhradníkovi z dvora Ľudovíta XV – Antoniovi Duchesnovi, vďaka jeho skríženiu odrôd jahôd.
  Na území Čiech sa jahody začali pestovať až v 19. storočí v oblasti Neveklovska.

  Prospešné účinky jahôd:
  Antioxidačné látky neutralizujú škodlivé účinky voľných radikálov.
  Vďaka svojmu alkalizujúcemu účinku jahody podporujú vylučovanie kyseliny močovej, odporúčajú sa preto pri dne a reume (rastlinné antibiotikum).
  Pomáhajú predchádzať arterioskleróze a brzdia jej ďalší postup.
  Zlepšujú prúdenie krvi v artériách.
  Radí sa medzi ovocie s najnižším obsahom kalórií – sú teda vhodnou stravou pri rôznych diétach vrátane tých redukčných a očistných.
  Majú ochranný účinok na nervové bunky.
  Antokyanín obsiahnutý v jahodách znižuje syntézu cholesterolu v pečeni.

  Možnosti použitia: cereálne zmesi v kombinácii s mliekom alebo jogurtom, ochutenie vody, pečenie (kysnuté cestá, piškótové cestá, odpaľované cestá), varenie (sladké jedlá - pudingy), alkoholické aj nealkoholické nápoje (sekty, koktaily)

  Už v ľudovom liečiteľstve odporúčali babky korenárky jahody ako liek proti reumatizmu, obličkovým kameňom, ochoreniu močového mechúra i horúčke.

  LifeLike je zdravá strava, ktorá na trhu nemá páru. Myšlienku k vzniku tejto českej značky posilnila nespokojnosť s vtedajšími výrobkami, a tak sa začala lákavá cesta objavovania. Zakladatelia značky vedeli, že nájsť kvalitné a chutné suroviny nebude prechádzka ružovou záhradou. Avšak, ak sa nehodláte len tak zmieriť s nejakým priemerom, nemáte na výber.

  Cesta značky LifeLike viedla dlhými uličkami hľadania, objavovania, varenia, a kombinovania toho najlepšieho, aby mohlo vzniknúť niečo mimoriadne. Vložili do toho celé svoje srdce a už od roku 2019 rozširujú a naďalej zveľaďujú svoj sortiment orechov, olejov, tyčiniek či krémov, ktoré len tak nesplynú s davom.

  Viac informácií o značke LifeLike »

  Predstavenie značky Nute:

  Účelom e-shopu Nute je pomáhať ľuďom dosiahnuť zdravý životný štýl za dostupné ceny. Nute ponúka široký sortiment zdravých potravín od orechových masiel, orechov, sušeného ovocia, musli, snackov až po športovú výživu. Všetky produkty sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín, bez umelých konzervantov a farbív. 

  Podrobnosti
  Výživové údaje na 100g
  Energia 1 505 kJ / 360 kcal
  Tuky 4 g
  z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2 g
  Sacharidy 74 g
  z toho cukry 14 g
  Vláknina 32 g
  Bielkoviny 7 g
  Soľ < 0,1 g

  Značka: LifeLike

  Určite ešte odporúčame dokúpiť