Banán Kúsky - LifeLike

  Banán Kúsky - LifeLike 250g

  100 % sušené banány bez cukru - kúsky

  Viac informácií

  2,49 € s DPH
  Balenie - 250g
  Produkt máme na sklade - môžete mať 24.05. - 25.05.2024

  Výrobca: LifeLike

  Najlepšie ceny s
  NUTE PREMIUM
  Ponúkame
  overené produkty
  Expresne rýchle
  dodanie tovaru
  Pohodlný a
  bezpečný nákup
  Popis produktu

  Sušený banán, ktorý nie je umelo dosladzovaný cukrom, obsahuje iba cukry prirodzene sa vyskytujúce v ovocí. Banány sú zozbierané v zrelom stave a preto je dosiahnutá ich prirodzená chuť, oproti banánom dozrievajúcich v supermarketoch.

  Banán - prírodný zdroj zdravia - Na prvom mieste je dobré menovať tryptofán. Aminokyselina tryptofán zvyšuje hladinu serotonínu v mozgu. V našej nervovej sústave zohrávajú dôležitú úlohu tzv. neurotransmitery alebo prenášače nervových vzruchov, pretože prostredníctvom nich dochádza k prenosu impulzov (informácií) medzi jednotlivými neurónmi, nervovými bunkami. Serotonín je jedným z takýchto neurotransmiterov, vzniká práve z tryptofánu, a je zodpovedný a ovplyvňuje predovšetkým našu náladu a emócie, spánok, ale tiež apetít a chuť do jedla. Pomáha k vytváraniu a udržaniu pozitívnych emócií a nálady, udržuje našu náladu v rovnováhe, pomáha nám so spánkom, zmierňuje stavy úzkosti a uľavuje od depresie.

  Banány sú tiež prírodným zdrojom glukózy. Pomáhajú totiž dodať rýchlu energiu pre vaše svaly, srdce a mozog. Konzumáciu banánov si obľúbili športovci, ako pred športovým výkonom, tak aj počas neho. Napríklad, ak sledujeme tenisové zápasy, vidíme, že v prestávkach medzi jednotlivými setmi si často tenisti či tenistky odhryznú z banánu. Avšak môže posilniť aj bežne pracujúceho človeka.

  Banány obsahujú ďalej veľké množstvo pektínu. Pektín je polysacharid, ktorý sa podieľa na stavbe niektorých rastlinných pletív. Pektíny pôsobia na náš organizmus podobne ako vláknina. Redukujú množstvo cholesterolu, ktoré človek prijíma s tučnými pokrmami. Pomáhajú zabraňovať vzniku sklerózy a problémom s ňou spojenými, a nepriamo chránia pred infarktom myokardu. Podporujú aj odchod toxických látok z tela.

  Banán obsahuje celý rad ďalších užitočných prírodných látok – železo, vitamín B12 (cyanocobalamín), vitamín B6 (pyridoxín), vitamín C, D a E, ďalšie vitamíny zo skupiny B (niacín, riboflavín, niacín a tiamín), beta karotén, železo, draslík, vápnik, meď, zinok, mangán a ďalšie zložky. Niektoré spomínané látky patria medzi antioxidanty. To sú látky, ktoré pôsobia proti negatívnemu vplyvu škodlivých voľných radikálov z nášho okolitého prostredia.

  Rovnako obsahuje (okrem pektínu) aj vlákninu, ktorá pomáha zmierniť zápchu a vôbec sa stará o správny chod zažívacieho ústrojenstva.

  LifeLike je zdravá strava, ktorá na trhu nemá páru. Myšlienku k vzniku tejto českej značky posilnila nespokojnosť s vtedajšími výrobkami, a tak sa začala lákavá cesta objavovania. Zakladatelia značky vedeli, že nájsť kvalitné a chutné suroviny nebude prechádzka ružovou záhradou. Avšak, ak sa nehodláte len tak zmieriť s nejakým priemerom, nemáte na výber.

  Cesta značky LifeLike viedla dlhými uličkami hľadania, objavovania, varenia, a kombinovania toho najlepšieho, aby mohlo vzniknúť niečo mimoriadne. Vložili do toho celé svoje srdce a už od roku 2019 rozširujú a naďalej zveľaďujú svoj sortiment orechov, olejov, tyčiniek či krémov, ktoré len tak nesplynú s davom.

  Viac informácií o značke LifeLike »

  Predstavenie značky Nute:

  Účelom e-shopu Nute je pomáhať ľuďom dosiahnuť zdravý životný štýl za dostupné ceny. Nute ponúka široký sortiment zdravých potravín od orechových masiel, orechov, sušeného ovocia, musli, snackov až po športovú výživu. Všetky produkty sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín, bez umelých konzervantov a farbív. 

  Podrobnosti
  Výživové údaje na 100 g
  Energia 1 523 kJ / 364 kcal
  Tuky < 0,1 g
  z toho nasýtené mastné kyseliny < 0,1 g
  Sacharidy 81 g
  z toho cukry 60 g
  Bielkoviny 10 g
  Vláknina 8 g
  Soľ < 0,1 g

  Značka: LifeLike

  Určite ešte odporúčame dokúpiť