Chia Semiačka - Natural Jihlava

  Chia Semiačka - Natural Jihlava 500g

  Semienka chia boli vždy základom stravy v juhozápadnej časti dnešného Mexika. Nazývajú ich potravou bežcov, pretože Aztékovia konzumovali túto vysokoenergetickú potravinu počas svojich výprav a jedna lyžička semienok im stačila na 24-hodinový pochod bez únavy.

  Viac informácií

  4,59 € s DPH
  Balenie - 500g
  Produkt máme na sklade - môžete mať 19.04. - 20.04.2024

  Výrobca: Natural Jihlava

  Najlepšie ceny s
  NUTE PREMIUM
  Ponúkame
  overené produkty
  Expresne rýchle
  dodanie tovaru
  Pohodlný a
  bezpečný nákup
  Popis produktu

  Keď sa chia semienka namočia do vody, vytvorí sa okolo nich gél, ktorý v žalúdku spomaľuje premenu polysacharidov na monosacharidy, čím sa stabilizuje kolísanie hladiny cukru v krvi. Vďaka svojej schopnosti zadržiavať tekutiny predlžujú aj hydratáciu buniek v tele.

  Chia semienka obsahujú 3× viac omega mastných kyselín ako obilniny a sú obzvlášť bohaté na kyselinu linolovú, ktorú telo nedokáže syntetizovať. Semienka podporujú normálne trávenie, vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch a zaháňajú pocit hladu, smädu a únavy. Sú vhodné pre bezlepkovú a diabetickú diétu a môžu sa konzumovať buď priamo, alebo namočené v tekutine, prípadne sa pridávajú do varených a pečených jedál.

  Predstavenie značky Nute:

  Účelom e-shopu Nute je pomáhať ľuďom dosiahnuť zdravý životný štýl za dostupné ceny. Nute ponúka široký sortiment zdravých potravín od orechových masiel, orechov, sušeného ovocia, musli, snackov až po športovú výživu. Všetky produkty sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín, bez umelých konzervantov a farbív. 

  Podrobnosti
  Výživové hodnoty na 100g
  Energetická hodnota 2035kJ / 486kcal
  Tuky 30,74g
  z toho nasýtené mastné kyseliny 3,33g
  Sacharidy 42,12g
  z toho cukry 0g
  Bielkoviny 16,54g
  Soľ 0,02g

  Značka: Natural Jihlava

  Určite ešte odporúčame dokúpiť