Mandľová Múka - LifeLike

  Mandľová Múka - LifeLike 500g

  100% mandľová múka, mandle lúpané - mleté

  Viac informácií

  7,16 € s DPH
  Balenie - 500g

  Výrobca: LifeLike

  Najlepšie ceny s
  NUTE PREMIUM
  Ponúkame
  overené produkty
  Expresne rýchle
  dodanie tovaru
  Pohodlný a
  bezpečný nákup
  Popis produktu

  Jedna hrsť mandlí vážiaca necelých 30 gramov (čo je odporúčaná denná dávka mandlí), obsahuje až 20 rôznych flavonoidov, teda látok, ktoré pomáhajú pred rozvojom chorôb srdca a ciev. Uvádza sa, že tieto flavonoidy, pokiaľ sú v potrave zastúpené v dostatočnom množstve, môžu znížiť výskyt kardiovaskulárnych chorôb až o 22%.

  Rovnaké množstvo mandlí obsahuje tiež 9 gramov mononenasýtených tukov a 3,5 gramu tukov polynenasýtených, o ktorých je známe, že tiež prispievajú k ochrane pred rozvojom chorôb srdca a ciev a všeobecne pred rozvojom aterosklerózy (kôrnatenie tepien). V jednej hŕstke mandlí nájdeme aj 3,5 gramu vlákniny. Je pritom známe, že pokiaľ máme dostatočný príjem vlákniny, naše riziko vzniku chorôb srdca a ciev je o 40% nižšie v porovnaní s ľuďmi, ktorí vlákniny majú málo.

  Tridsať gramov mandlí obsahuje tiež 75 mg vápnika, 200 mg draslíka a 76 mg horčíka. Príjem týchto látok je pritom spojený s nižším krvným tlakom a mandle tak vlastne pomáhajú znižovať vyšší krvný tlak a bránia rozvoju arteriálnej hypertenzie. V neposlednom rade potom mandle obsahujú rastlinné steroly (tzv. fytosteroly), ktoré bránia vstrebávaniu cholesterolu zo zažívacieho ústrojenstva. Dostatočný príjem týchto fytosterolov v strave dokáže znížiť krvný cholesterol až o 10%.

  LifeLike je zdravá strava, ktorá na trhu nemá páru. Myšlienku k vzniku tejto českej značky posilnila nespokojnosť s vtedajšími výrobkami, a tak sa začala lákavá cesta objavovania. Zakladatelia značky vedeli, že nájsť kvalitné a chutné suroviny nebude prechádzka ružovou záhradou. Avšak, ak sa nehodláte len tak zmieriť s nejakým priemerom, nemáte na výber.

  Cesta značky LifeLike viedla dlhými uličkami hľadania, objavovania, varenia, a kombinovania toho najlepšieho, aby mohlo vzniknúť niečo mimoriadne. Vložili do toho celé svoje srdce a už od roku 2019 rozširujú a naďalej zveľaďujú svoj sortiment orechov, olejov, tyčiniek či krémov, ktoré len tak nesplynú s davom.

  Viac informácií o značke LifeLike »

  Predstavenie značky Nute:

  Účelom e-shopu Nute je pomáhať ľuďom dosiahnuť zdravý životný štýl za dostupné ceny. Nute ponúka široký sortiment zdravých potravín od orechových masiel, orechov, sušeného ovocia, musli, snackov až po športovú výživu. Všetky produkty sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín, bez umelých konzervantov a farbív. 

  Podrobnosti
  Výživové údaje na 100g
  Energia 2 699 kJ / 645 kcal
  Tuky 55,8 g
  z toho nasýtené mastné kyseliny 4,4 g
  Sacharidy 6,5 g
  z toho cukry 4 g
  Vláknina 12,2 g
  Bielkoviny 25,5 g
  Soľ < 0,1 g

  Značka: LifeLike

  Určite ešte odporúčame dokúpiť